Aktivity v blízkosti - Léto

Kralický Sněžník

Letní aktivity v Areálu Kraličák nabídnou mimo jiné desítky kilometrů turistických stezek a cyklistických cest, stávající běžkařské trasy jsou upravovány a udržovány pro vyznavače jízdy na horských kolech, nordic walkingu i pro pěší turisty. Areál Kraličák nabízí i adrenalinové aktivity - letní provoz horských tříkolek, koloběžek nebo tubingovou dráhu. Určitě stojí za vyzkoušení novinka, kterou nabízí akereál Kraličák - paddlebord na rybníce Úžas. Paddleboard je oblíbenou zábavou, kterou určitě doporučujeme. Nudit se tu rozhodně nebudete. 

Prohlédnout

Stezka v oblacích - Dolní Morava

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích.

Stezka v oblacích se nachází poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Kočárky a kola přepravujeme na lanovce zdarma, s kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol stezky po dřevěné lávce. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.

Prohlédnout

Mamutíkův vodní park - Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Prohlédnout

Lesní království pro dovádění bez hranic - Dolní Morava

V parku najdeš pohádkové domečky umístěné na stromech v různých výškách plné zábavy, her poučení.

Prohlédnout

Pískový svět - Dolní Morava

Zažij atmosféru skutečného divokého západu se stavbami, které jako by vypadly z westernového filmu. Stavby můžeš prozkoumat přes síť, lezeckou stěnu, žebříkem nebo skluzavkou ven.

Prohlédnout

Pivovar Hanušovice - HOLBA

Pivovarské muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly.

Prohlédnout

Termály Losiny

Vyzkoušejte devatero termálních bazénů a vodní atrakce. Nechte své tělo hýčkat při profesionálních masážích. Načerpejte energii při pohybových aktivitách v bazénu. Dopřejte své imunitě pobyt ve čtyřech typech saun. To vše s vaší rodinou, v zázemí našeho termálního parku.

Prohlédnout

Město a Lázně Jeseník

Město Jeseník leží v samém srdci hor, v krajině plné zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi, pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze - "vodní doktor". 

Prohlédnout

Stolové hory - Polsko

Nachází se na území středních Sudetů na severozápadu Kladské zemi, při polsko-české hranici. Stolové hory je název pro náchazející se na území Polska jihozápadní část rozlehlé, pískovcové desky vyplňující středosudetskou kotlinu. Její česká část se nazývá Broumovská Vrchovina.

Prohlédnout

Dlouhé stráně - přečerpávací elektrárna

Horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně je přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

Prohlédnout