Novinky a Akce

NOVINKA - SAUNA

Hlásíme, že jsme pořídili saunu. Kdo se nazah...

Akce

Začala houbařská sezóna! Nabízíme hostům, pobyt v ...

HORSKÝ TRIATLON Kraličák

Zveme Vás na další ročník Horského triatlonu na Kr...

Aktivity v blízkosti


Letní aktivity v areálu Kraličák

Letní aktivity v Areálu Kraličák nabídnou mimo jiné desítky kilometrů turistických stezek a cyklistických cest, stávající běžkařské trasy jsou upravovány a udržovány pro vyznavače jízdy na horských kolech, nordic walkingu i pro pěší turisty. Areál Kraličák nabízí i adrenalinové aktivity - letní provoz horských tříkolek, koloběžek nebo tubingovou dráhu. Určitě stojí za vyzkoušení novinka, kterou nabízí akereál Kraličák - paddlebord na rybníce Úžas. Paddleboard je oblíbenou zábavou, kterou určitě doporučujeme. Nudit se tu rozhodně nebudete. 

 


Zima ve Skiareálu Kraličák

    

Skiareál Kraličák je moderní středisko, zasazené v nádherné krajině pohoří Králického Sněžníku. Areál se postupně modernizuje a rozvíjí.

Areál má deset sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů. V sezóně 2011/2012 byla prodloužena sjezdovka Sušina (Pánská), která se nachází v bezprostřední blízkosti penzionu.

Pro vyznavače běžeckého lyžování se udržují sportovní okruhy s možností vyjet vlekem téměř na hřeben a napojit se tak na známou turistickou trasu Jesenická magistrála.

 


Stezka v oblacích - Dolní Morava

    

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích.

Stezka v oblacích se nachází poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Kočárky a kola přepravujeme na lanovce zdarma, s kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol stezky po dřevěné lávce. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.

Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

 


Dětské zábavné parky - Dolní Morava

A máme tu další tip na výlet. Zábavné parky na Dolní Moravě jsou rájem pro děti. 

Mamutíkův vodní park 

   

Lesní zážitkový park

   

Pískový svět

   

 


Kralický Sněžník

    

Tato hora s nadmořskou výškou 1424 m leží na hranici Čech a Polska a je dominantou krajiny. Z horského masívu odtékají řeky do třech evropských moří. Tato státní přírodní rezervace patří mezi ekologicky nejzachovalejší části České republiky. Proto se zde vyskytují některé vzácné druhy rostlin a živočichů.

Na vrcholu najdete pramen řeky Moravy a známou sochu Slůněte. Z penzionu na vrchol vede hned několik turistických tras. Pro představu, přikládáme v odkazu (pod textem) vyznačenou trasu přímo z penzionu.  

https://mapy.cz/s/15B5o

 


Dlouhé stráně - přečerpávací elektrárna

    

Horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně je přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

Pokud se nechcete vracet tou samou cestou, máte možnost využít půjčovnu koloběžek. Koloběžky se dají zapůjčit v prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí nebo přímo u horní nádrže Dlouhé stráně. Trasa nabízí nepřekonatelný sportovní a krajinářský zážitek a její délka je přes 17 km. 

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně patří od roku 2005 mezi 7 největších divů České republiky. 

Případnou exkurzi do elektrárny je potřeba předem rezervovat.

 


Pivovar Hanušovice - HOLBA

    

Pivovar HOLBA získal svůj název podle vesničky HOLBA, která se později stala součástí Hanušovic. 

Pivovarské muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku i prohlídku historických exponátů; nástrojů a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte tady například dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod...

Exkurze v pivovaru Holba je možná po předem objednané skupiny. 

 


Velké Losiny

    

Velké Losiny ležící severně od města Šumperka v malebném údolí řeky Desné jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst Jeseníků. Jsou známé svou bohatou a zajímavou historií, lázeňskou tradicí, ale i řadou kulturních památek. 

Ruční papírna Velké Losiny 

Termýly Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny

 


Stolové hory - Polsko (Park Narodowy Gór Stołowych)

    

Nachází se na území středních Sudetů na severozápadu Kladské zemi, při polsko-české hranici. Stolové hory je název pro náchazející se na území Polska jihozápadní část rozlehlé, pískovcové desky vyplňující středosudetskou kotlinu. Její česká část se nazývá Broumovská Vrchovina.

Stolové hory jsou velmi atraktivním turistickým regionem. Park je protkán sítí turistických stezek (celková délka činí 100 km). Mezi hlavní sudetskou stezku se řadí trasa M. Orłowicza. Zpřístupňuje všechny zvláštnosti tohoto skalního masivu, tzn.:

 - překrásné "skalní město" na Velké Hejšovině (919 m n. m.)
 - skalní labyrinty Bludných skal v masívu Skalniak (915 m n. m.)
 - Skalní houby a Radkovské skály
 - krásné Puchaczské skály
 - krajinu připomínající svým charakterem savanu – Ležycké skály


Město a Lázně Jeseník

    

Město Jeseník leží v samém srdci hor, v krajině plné zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi, pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze - "vodní doktor". 

Lázně Jeseník, nebo spíše Priessnitzovy léčebné lázně, jsou lázně nacházející se na severozápadním okraji města Jesení. Lázně jsou navštěvovány hojným počtem návštěvníků, ať už pacientů, rekreantů nebo těch, kteří se zajímají o jejich bohatou historii. Hlavní lázeňská budova založená již v roce 1910 v secesním stylu, tvoří dodnes dominantu širokého okolí. Leží v nadmořské výšce 650 metrů asi 2 km nad městem Jeseník. Z vyhlídek jsou nádherné výhledy na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku.